St. Stephens HS, Hickory, NC | ||||
31st Annual Indian Classic | ||||
Newton-Conover - 149.00 Points | ||||
Dec. 7, 2002 | ||||
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Photos] |
103 Josh Webster Record: 9- 4 4th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Joe Wilson | Lincolnton | Fall 5.27 |
Lost | Kyle Ridenhour | West Rowan | M-Dec 8-0 |
Won | Devin Lee | Chapel Hill | Dec 4-2 |
Lost | Matt Avery | West Lincoln | Dec 4-2 |
112 Andy Young Record: 28-20 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Jeremy Pearson | West Lincoln | Dec 8-6 |
Won | Michael Syta | St. Stephens | Dec 7-0 |
Won | Cody McFalls | East Burke | M-Dec 18-7 |
Won | Jeremy Pearson | West Lincoln | Dec 10-5 |
119 Chris Blackburn Record: 43-14 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | James Cook | East Burke | M-Dec 11-1 |
Lost | Jacob Christy | Chapel Hill | Dec 10-8 |
125 Cameron Allen Record: 3- 7 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Travis Clower | West Iredell | M-Dec 10-0 |
Lost | James Bates | Chapel Hill | M-Dec 15-2 |
130 Brian Galloway Record: 19- 9 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Bradon Lopez | Lincolnton | Fall 0.53 |
Won | Brent Gates | West Lincoln | Dec 3-2 |
Lost | Josh Ray | Chapel Hill | Dec 5-4 |
135 Jeremiah McLean Record: 6- 6 4th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Jacob Benson | East Burke | Dec 10-8 |
Lost | Jonathan Troutman | St. Stephens | Fall 5.40 |
Won | Casey Elkins | West Iredell | Fall 4.55 |
Lost | Josh Hullette | West Lincoln | Dec 8-3 |
140 Kerry Michaud Record: 19-13 3rd Place |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Mike LeVan | East Burke | Dec 6-5 |
Won | Roderick Wall | Anson`County | M-Dec 11-0 |
Won | Adam Hosterman | St. Stephens | Fall 4.32 |
Won | Steele Barber | West Lincoln | Fall 1.27 |
145 Ryan Pittman Record: 48-17 2nd Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Mitchell Hawn | Lincolnton | Fall 1.07 |
Won | Nathan Sefcik | St. Stephens | Dec 3-1 |
Lost | Jeremy Wall | Anson`County | M-Dec 10-0 |
152 Chase Carter Record: 50-12 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Jeremy Nason | West Rowan | Fall 0.52 |
Won | Brian Wales | St. Stephens | Dec 5-4 |
Won | Rocky Carpenter | Anson`County | Dec 9-7 |
160 Dusty Isaacs Record: 51-10 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Joey Marcum | Lincolnton | Fall 1.28 |
Won | Josh Dagenhart | West Iredell | Fall 2.32 |
Won | Clint Davis | Anson`County | Fall 3.58 |
171 Joel Dietrich Record: 5- 6 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Brandon Sisk | St. Stephens | Fall 1.26 |
Lost | Daniel Soto | West Lincoln | Fall 4.20 |
189 Ben Crawford Record: 28-22 4th Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Brandon Brothers | West Rowan | Dec 19-14 |
Lost | Mike Walden | East Burke | Dec 12-10 |
Won | C.J. Deputy | West Lincoln | Fall 2.00 |
Lost | Caron Goodwin | Anson`County | Dec 13-12 |
215 Kenny Brock Record: 43- 9 1st Place |
Result | Opponent | School | How |
Won | Jonathan Moretz | St. Stephens | Fall 0.13 |
Won | Antonio Rojo | West Lincoln | Fall 5.10 |
Won | Kyle Elliott | East Burke | Dec 9-3 |
275 Kyle Brock Record: 10- 9 |
Result | Opponent | School | How |
Lost | Aaron Terry | West Lincoln | Fall 1.29 |
Lost | Cory Turner | West Iredell | Fall 0.50 |
[Home] | [Pairings] | [Brackets] | [Teams] | [Weights] | [Photos] |
Tourney Contact Roy Hoffman Catawba Rasslin 4097 Countyr Home Road Conover NC 28613 e-mail: catawbarasslin@abts.net |
Publisher Preferred Educational Software 9585 Woodgate Lane Byron IL 61010 Phone: (888) 959-2016 e-mail: cotterk@pes-sports.com
|